بهترین دستگاه تصفیه هوا

بسیاری از ما شناخت کافی نسبت به موضوع و اهمیت داشتن یک دستگاه تصفیه هوا در منزل و یا محل کار خود نداریم. به جرأت می‌توان گفت در همه‌ی منازل و ارگان‌های اداری و اجتماعی به دستگاه تصفیه هوا به شدت نیاز است. اغلب این گرد و غبارهایی که ما بر روی دسته‌ی مبل‌ها و میز‌های تلویزیون و ناهارخوری و... می‌بینیم، تنها نمونه‌هایی از بزرگترین ذرات و آلودگی‌هایی هستند که تا حدودی با چشم دیده می‌شوند.این آلودگی‌ها به مرور در دستگاه تنفسی لانه می‌کنند و باعث بیماری‌های مختلف ریوی و انواع حساسیت‌ها و آلرژی‌های فصلی و دائمی می‌شوند.

 

ما در این مقاله می‌خواهیم به اهمیت داشتن یک دستگاه تصفیه هوا و همچنین مواردی که می‌تواند به شما برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی و بهترین دستگاه تصفیه هوا اداری کمک کند، اشاره کنیم:  
عدم تصفیه‌ی هوا خانه نه تنها می‌تواند موضوع مرگ و زندگی برای افرادی که دچار بیماری‌های تنفسی هستند، باشد بلکه با تصفیه هوا می‌توان برای افرادی که به نظر طبیعی و سالم هم هستند؛ هوای پاک، بدون گرد و غبار و بدون آلرژی به ارمغان آورد.

با تصفیه هوا هرگونه موارد شیمیایی و زیست محیطی که بدون اطلاع شما وارد محل زندگی و کار شما شده‌اند از بین خواهد رفت و این موضوع باعث خواهد شد روزانه هوای پاک و نفسی راحت بکشید. اگر در انتخاب دستگاه تصفیه هوا خود به خوبی دقت نموده و بهترین دستگاه تصفیه هوا را بدون نگرانی در خصوص هزینه‌های آن تهیه نمایید، نه تنها از کیفیت هوای خانه اطمینان خواهید داشت بلکه نیازی به نگرانی در خصوص هزینه‌های برق و تجهیزات جانبی دستگاه تصفیه هوا هم نخواهید داشت.

 

چرا باید بهترین دستگاه تصفیه کننده هوا را انتخاب کنید؟

 

آژانس حفاظت محیط زیست هر ساله اطلاعات زیادی را در مورد کیفیت هوا ارائه می‌کند. در مطالعات خاص این سازمان محققان دریافته‌اند که هوای داخل ساختمان و یا اداره می‌تواند چندین بار از هوای باز بدتر باشد. زیرا هوا در محیط‌های بسته کمتر راه گریز و فرار دارند و این موضوع باعث می‌شود که هوا آلاینده‌های بیشتری را به خود بگیرد. همانگونه که اشاره شد این آلاینده‌ها می‌تواند مشکلات بهداشتی و سلامتی زیادی را برای اهالی آن خانه به همراه داشته باشد که اغلب با حساسیت‌ها و آلرژی‌ها و بیماری‌های تنفسی خود را نشان می‌دهد. یک تصفیه هوا مناسب در داخل منزل شما می‌تواند همه‌ی این مشکلات را مرتفع نماید. حال انتخاب یک دستگاه تصفیه هوا خوب شما را از شر این مشکلات رهایی خواهند داد.

 

بهترین تصفیه هوا برای شما کدام است؟

 

اولین موضوعی که برای انتخاب دستگاه تصفیه هوا باید در نظر داشته باشید نرخ تحویل هوا به هوا یا CADR است. این پارامتر میزان تصفیه هوا را به شما توسط دستگاه تصفیه هوا نشان می‌دهد. نمره یا پارامتر CADR توسط انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی ارائه شد تا میزان هوای مناسب برای خانه را نشان بدهد. اساساً همه‌ی دستگاه‌های تصفیه هوا دارای سه نمره CADR هستند: یکی برای دود، یکی برای گرد و غبار و یکی برای انواع گرده‌ها و ریزگرد‌ها. بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی بالاترین نمره را در حذف این آلاینده‌ها دارد.

 

همچنین در انتخاب دستگاه تصفیه هوا مناسب در نظر داشته باشید که تعداد تغییرات هوایی که یک دستگاه تصفیه هوا می‌تواند در هر ساعت تصفیه کند را هم حتماً به دست آورید. این مشخصه به شما می‌گوید که یک دستگاه تصفیه هوا چند بار در هر ساعت می‌تواند یک اتاق را تصفیه هوا کند. بخصوص اگر از آلرژی رنج می‌برید و می‌خواهید مشکلات خود را مرتفع نمایید این موضوع اهمیت زیادی دارد.

موضوع دیگری که باید در انتخاب دستگاه تصفیه هوا در نظر داشته باشید، میزان جریان هوا از فیلتر‌ها و سیستم‌های تمیزکننده‌ی دستگاه تصفیه هوا می‌باشد. این موضوع ارتباطی به CADR ندارد و حتی خیلی از فروشندگان این موضوع را نمی‌دانند. میزان جریان هوا در یک دستگاه می‌تواند تعیین کند که آیا این دستگاه برای شرایط شما مناسب است یا خیر. جریان هوا در فوت مکعب به ازای هر دقیقه اندازه‌گیری می‌شود و هر چه فوت مکعب بیشتری در واحد از دستگاه تصفیه هوا عبور کند، میزان تصفیه هوای بهتری برای شما خواهد داشت.

برای انتخاب دستگاه تصفیه هوا دقت داشته باشید که بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی دستگاهی است که از فیلتر‌های HEPA برخوردار باشد. این فیلتر‌ها 97/99 درصد از ذرات هوا را حذف می‌کنند. فیلتر‌های HEPA دارای استاندارد‌های بالای صنعتی هستند، زیرا آن‌ها می‌توانند ذراتی را حذف کنند که سایر دستگاه‌های تصفیه هوا قادر به این کار نمی‌باشند. بسیاری از این دستگاه‌های تصفیه هوا همچنین مجهز به یک فیلتر اضافی ساخته شده با کربن هستند که ابتدا ذرات بزرگتر را آن‌ها جذب کنند. این موضوع باعث می‌شود شما مجبور نباشید بصورت متوالی فیلتر‌های HEPA دستگاه تصفیه هوا خود را تعویض کنید. برخی دیگر از دستگاه‌های تصفیه هوا همچنین مجهز به فیلترهای مخصوص برای حذف آلاینده‌های حیوانات خانگی و میکروب‌ها هستند.

انواع دیگری از دستگاه‌های تصفیه هوا در بازار وجود دارند که تولید‌کنندگان تصفیه هوا با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف مثلاً استفاده از ازن و یا لامپ‌های ماورای بنفش در حذف بیشتر آلاینده‌ها تأکید دارند. این دستگاه‌ها هر چند در تصفیه هوا بهتر در بسیاری از موارد عمل می‌کنند ولی فراموش نکنید دستگاه‌های تصفیه هوا هنوز به درستی امتحان خود را پس نداده‌اند. این موضوع نقد‌ها و انتقادات زیادی را برای این دستگاه‌ها به دنبال داشته که ما در این مقوله به دنبال بحث در مورد آن‌ها نیستیم.

 

ارزیابی کارشناسان رادگستر و نتایج به دست آمده

 

ما در ارزیابی دستگاه‌های تصفیه هوا برای انتخاب بهترین تصفیه هوا قدرت تصفیه هوا، سر و صدا، جریان هوا و مصرف انرژی را در نظر گرفتیم تا بتوانیم مشتریان خود را بهتر برای خرید بهترین دستگاه تصفیه کننده هوا راهنمایی کنیم.

محل استفاده از دستگاه تصفیه هوا بسیار اهمیت دارد. اگر می‌خواهید از تصفیه هوا در آشپرخانه و یا اتاق نشیمن استفاده کنید، خیلی نیاز نیست نگران سر و صدای آن باشید. اغلب دستگاه‌های تصفیه هوا صدایی حدود 60 دسی بل دارند. اما اگر در اتاق خواب و مطالعه می‌خواهید دستگاه تصفیه هوا داشته باشید، باید سر و صدا را در نظر داشته باشید. در اتاق خواب و استراحت باید دستگاه تصفیه هوا نهایتاً 30 دسی بل صدا داشته باشد.

موضوع دوم جریان هوا در دستگاه تصفیه هوا بود که ما پس از بررسی‌ها و آزمایشات مختلف فهمیدیم که نتایج ما با نتایج تولید‌کننده برابری می‌کند. به این معنی که جریان هوای ذکر شده بر روی دستگاه برای هر فوت مکعب در دقیقه درست مشابه همانی است که ما به دست آوردیم. جریان هوا به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید چه مقدار جریان هوا در یک ساعت اتفاق بیافتد. این موضوع بخصوص برای بیماران تنفسی و دارای آلرژی اهمیت زیادی دارد.

در نهایت میزان انرژی مورد استفاده در این دستگاه‌ها اغلب مصرف کم برق را نشان می‌دهد که جای نگرانی برای مصرف‌کننده نخواهند داشت. 
در انتخاب بهترین تصفیه هوا یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید، پوشش منطقه‌ای و یا اندازه‌ی اتاق است. اگر قدرت تصفیه هوا برای اتاق شما بیشتر باشد بهتر است تا کمتر باشد. این موضوع بخصوص برای رفع مشکلات تنفسی بهترین راه حل است.

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
راد گستر نوین
[تهران]
  • نوع فعالیت: وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : دستگاه تصفیه آب خانگی، دستگاه تصفیه آب ، فیلتر تصفیه آب، تعویض فیلتر تصفیه آب، خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب ، فروش اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی ، تصفیه آب خانگی، بهترین دستگاه تصفیه آب
  • نوع مالکیت: شرکت با مسئولیت محدود
  • تلفن: 021-77723166
بروز رسانی 2 روز پیش